- Textová roleplay game -
 
PříjemHledatRegistracePřihlášení

 

 Čajovna

Goto down 
+15
Valentina Rosé
Isaac Collins
Alex Cunningham
Darren J. Rafferty
Cassidy Wheeler
Rafael Milo Snowden
Bridgit 'Bree' Allen
Leyla Parker
JC MacAllistair
Veronica Paul
David Benjamin Davis
Patricia Anne Gavreau
Megara Morreli
Theodor Green
Admin
19 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
AutorZpráva
Admin

Admin


Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 03. 07. 17

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeSat Sep 23, 2017 1:01 pm

First topic message reminder :

Čajovna - Stránka 10 Uajovn12
Čajovna - Stránka 10 Song19


Naposledy upravil Admin dne Thu Aug 08, 2019 12:31 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down

AutorZpráva
Valentina Rosé

Valentina Rosé


Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 05. 08. 20

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeFri Aug 28, 2020 8:32 pm

Jejich přátelství sílilo pokaždé, co se potkaly na chodbě nebo prohodily pár slov ve společných místnostech. Vlastně z ní byla vždycky unešená. To jak Meg vystupovala, jí vždy dobilo energii na celé odpoledne. A to, že Meg nabídla setkání i mimo spolek se skvěle hodilo. Konečně se mohly lépe poznat mimo školní prostory. Ne, že by Val měla být nějaká jiná mimo školu, ale jistě budou obě více otevřené a mají prostor na to se poznat lépe v klidu. Val se docela divila, že nebyla ani trochu nervozní. Možná, protože Meg jí už od začátku byla velmi sympatická. Trochu jí připomínala kamarádku ze střední. Ale to už je jiná pohádka a Val doufala, že tohle přátelství neskončí stejným fiaskem. Jakmile se tyhle dvě dívky rozhodly odloučit, tak jejich přátelství skončilo, i přes všechna snažení Val. To byla ale už minulost a tím se Val nemusela již zabývat. Teda aspoň doufala, že je tohle smutné období za ní. Val umí být velmi citlivá a věci velmi silně prožívá. Proto ji občas dokáže rozplakat i malinká věc. Naopak smát by se mohla celé dny. A když se směje Valentina, tak se smějí i všichni okolo. Její smích už je sám o sobě dost vtipný. Horší je pak záchvat smíchu, při kterém je schopná i chrochtat a to je potom sranda. Člověk se s Val prostě nikdy nenudí.
Práce Meg na projektu ji zaujala. Její mysl si začala představovat jaká kreativní věc to musí být. Ale jelikož znala Meg, tak to jistě byla bomba a to ten projekt ani nemusela vidět. Kdyby někdy chtěla vystihnout svůj příběh ve fotkách, například na obálku, tak jde hned za Meg. Přišlo jí, že mají mezi sebou určité pouto, které by ty fotky udělalo mnohem autentičtější.
,,Můj den nebyl tolik zajímavý jako ten tvůj. Včera jsem dokončila jeden ze svých větších příběhů, který možná vezmu s sebou do školy, a tak jsem dneska jen odpočívala.’’ usměje se na ni a oči se jí automaticky rozzáří jako by v nich měla milion hvězdiček. Svými příběhy si nikdy nebyla dostatečně jistá. Ale kdyby si ho chtěla Meg přečíst, tak by jí ho dala. Přece jen v ní měla už nějakou důvěru a kritika od kamarádky se také hodí.
,,Já tě vážně obdivuju. Ty by jsi byla dokonalá…  jak se to jenom jmenuje… influencer...? Tomuhle moc nerozumím, ale doufám, že víš, co myslím. To jak máš tady vyzkoušené skoro všechny čaje by mohlo třeba někomu pomoct.’’ úsměv se jí ještě rozšíří a poté se jemně ohlédne po místnosti. Pohled ustálí, když přijde obsluha, aby si mohla v klidu objednat to, co si vybrala. Poté se zase vnímáním vrátí na Meg a její otázku.
,,Zatím mám z tohohle místa hrozně krásný pocit. Je to tady velmi uklidňující a milé. Jsem ráda, že jsi tohle místo se mnou sdílela. Určitě na tenhle den budeme jednou vzpomínat společně v dobrém.’’ zamrká a tiše se zasměje. Meg byla vážně inspirativní člověk a Val od ní jen čerpala pozitiva. A tohle místo mělo vážně něco do sebe.


Čajovna - Stránka 10 Valent10
Návrat nahoru Goto down
Megara Morreli

Megara Morreli


Poèet pøíspìvkù : 131
Join date : 28. 09. 17

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeThu Sep 03, 2020 9:03 am

Energie, kterou si Meg vytvořila a která z ní zářila, díky které neměla problém navazovat nové známosti, pramenila i z toho, že stejně jako Val, uměla věci hluboce prožívat a chtěla všem těmto citlivým dušičkám poskytnout... jakýsi komfortní pocit, když s ní mluví. Tento šetrný přístup jí do cesty přivedl i Val, se kterou se sice bavily jen na půdě univerzity, ale dnes se rozhodly tuto neviditelnou bariéru překročit a pomyslně posunout jejich vztah dále. Navíc se těšila na možnosti focení, které řešila pravděpodobně s každým svým známým, byla totiž fotografkou tělem i duší, o čemž svědčil fakt, že jen co mohla, stočila jejich konverzaci právě k focení. Nemyslete si, že by to dělala záměrně nebo že by se snad nedokázala bavit o ničem jiném, jen pro svůj obor opravdu žila a když měla příležitost, mluvila o tom klidně i hodiny, no nesnažila se to vecpat za každou cenu do každé situace, takto sebestředná opravdu není. „Ale ten příběh zní zajímavě, o čem jsi psala?” optala se zvědavě, protože jestli něco opravdu ráda poslouchala, tak lidi mluvící o svých vášních. Takoví lidé v sobě měli jakousi jiskru, byl na nich vidět zápal pro věc, který se tak skvěle vyjímal i na fotkách, ačkoliv byl tak těžký zachytit. Tento zápal totiž nejde napózovat, musí být přirozený, což se při focení těžko lidem říká. „A rozhodně to do školy vezmi, aspoň dostaneš nějaké hodnocení a budeš vědět, co a jak,” povzbudila ji s milým úsměvem. „Sice je podle mě hlavní, aby se dílo, jakýkoliv, líbilo hlavně autorovi, ne aby se tvořilo nutně podle nějaké normy, co se lidem líbí,” na to byla Meg příliš kreativní a příliš svá, normami byla svázána, když se musela věnovat fotomodelingu, teď netoužila po ničem jiném než po volnosti, „ale nějaký feedback je vždycky přínosný,” dokončila svou myšlenku s lehkým úsměvem na rtech. Ráda poslouchala názory ostatních na její fotografie, ať už to byli profesionálové a budoucí profesionálové ve škole, nebo jen laikové na sociálních sítích, byla na to zvědavá. „Klidně bych ti na to taky řekla svůj názor, ale formální stránce literatury moc nerozumím, když se mi něco čte dobře, tak se mi to čte dobře, úplně učitelsky ti na to neodpovím,” připustila a sama nad sebou se tiše zasmála, jak byla znalá kritiky ve svém oboru, ale v nějakém jiném nedokázala hodnotit objektivně, pouze subjektivně, ale možná se i to hodí? Neměla ponětí.
Překvapeně zamrkala, jen co přišla slova chvály, která zkrátka neočekávala, a po rtech se jí rozlil lehce rozpačitý úsměv. „Chápu, jak to myslíš, neboj,” nejdříve ji ubezpečila s vlídným výrazem ve tváři, že pochopila význam jejích slov a nepřebrala si to nijak zle, než se chopila pokračování, „a díky, nějaké čajové hodnocení by se lidem možná vážně hodilo, ale můj influence by nešel dál než do téhle čajovny a k focení,” a zkrátka jí přišlo, že influenceři často mluví tak nějak do všeho, módou začínaje, politikou konče, což rozhodně nevidí jako špatnou věc, je dobře, že se mluví o politice, jen... ona by takovýmto směrem netoužila jít. Navíc nevěří, že vše, co vidí na internetu, je tak růžové, jako to ti influenceři malují a přidávají, a zkrátka by nechtěla žít v iluzi perfektního života, o toto se už ale se svou přítelkyní nepodělila... možná později, pokud u tohoto tématu zůstanou. „To ráda slyším,” spokojenost z jejího hlasu přímo čišela, toto místo má opravdu ráda, proto jí těšilo, že z něj má někdo stejnou radost jako ona.  


Čajovna - Stránka 10 Meg
color #faf0dc
Návrat nahoru Goto down
Valentina Rosé

Valentina Rosé


Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 05. 08. 20

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeThu Sep 10, 2020 7:55 pm

Valentinka to pomyslné překročení bariéry dokonce doopravdy pocítila. Když se poprvé s Meg potkaly mimo půdu školy, tak to přece jen bylo jinačí. Val se dokonce cítila o něco míň nervózně. Možná protože tady nebylo tolik uší, které by mohly štěbetat. Malinko si promnula prsty na rukou a podívala se chvíli na Meg. Byla to vážně velmi čistá osoba a Valentinka si jí každou vteřinou vážila více a více. Její malá tréma ji dokonce naplno opustila. Zhluboka se nadechnula, aby ze sebe mohla vydechnout zbytky těkavých myšlenek a její ústa se roztáhla do plného krásného úsměvu. Zájem Meg o její tvůrčí psaní byl opravdu čistý. Viděla jí to na očích. V jejích očích najednou vzplála taková malá jiskřička, která vytvořila malé plamínky. Valentinku to velmi potěšilo a hned se nachystala popsat své kamarádce děj svého nového příběhu o nehynoucí lásce. S úsměvem ukázala zuby a jemně se zachychotala než začala vyprávět.
,,Takže začíná to v takové malé vesnici, kde se hlavní hrdinové setkávají nevědomky poprvé. Poté je každému z nich věnovány kapitoly ve stejném počty, kdy jejich životy pokračují a zároveň se velmi vtipně prolínají. Na konci se oba potkávají a vracejí se zpátky do minulosti, kdy se mohli už několikrát potkat, ale osud je spojil až o pár let později, kdy to oba doopravdy potřebovali. Je to vlastně taková komedie s romantikou. Dlouho jsem nad takovým příběhem přemýšlela a teď ho mám konečně na papíře. Pokud by jsi měla zájem, tak ti ho mohu ukázat. Jen to mám všechno vypsané ručně, tak snad by jsi to přečetla.’’ jemně se na Meg usměje a čeká na její výraz v obličeji, aby jí prozradil jaký má na to názor. Reakce Meg ale vždy byli velmi čisté a tak věřila, že i kdyby měla nějakou kritiku, tak by jí to určitě řekla svým milým a klidným hlasem.
,,Občas si taky myslím, že by to mohl být dobrý nápad, ale já ti nějak nevím. Asi se občas prostě bojím, že té kritiky bude moc a odradí mě to. Nebo, že mi někdo řekne, jak dětské to je.’’ pokrčí jemně rameny a zavrtí hlavou. Svůj vřelý úsměv, ale neztrácí a podívá se jí přímo do očí.
,,Někdy bych si možná přála, aby to někdo našel omylem a já o tom třeba ani nevěděla. To je asi hloupá úvaha, ale tak nedá se.’’ zasměje se s pokrčením ramen. Když jim obsluha přinese čaj, tak se jenom mile usměje a skoro automaticky omotá své prsty okolo skleněného hrnku, do kterého si nalila svůj karamelový čaj. Pohled na chvíli sklonila k onomu hrnku.
,,Mě by možná stačilo jen jestli se ti to líbí či nikoliv. Přece jen by mi to do začátku přidalo alespoň kousek sebevědomí to poslat dále.’’ zamrká a usměje se. Svůj pohled zase přesune na svou kamarádku Meg. Poté se ale její úsměv zase roztáhne a znova zamrká. Zlobivý pramen si schová za ucho a přikývne. Byla ráda, že jí Meg rozuměla. Nechtěla ji nijakým způsobem urazit. Prostě jen často říká to, co jí zrovna přijde na mysl.
,,Já bych možná zvládla být všestranná, ale asi by mi udělaly úplně dobře negativní komentáře. Přesně takové ty velmi urážlivé.’’ zasmála se a tváře jí jemně zrůžověly. Ne, že by se zrovna zastyděla, ale byla ohřátá o čaj, který držela v rukou. Ten už byl dostatečně vychladlý, aby se mohla napít a tak to i udělala. Jemně se usmála po její spokojené odpovědi.


Čajovna - Stránka 10 Valent10
Návrat nahoru Goto down
Megara Morreli

Megara Morreli


Poèet pøíspìvkù : 131
Join date : 28. 09. 17

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeFri Sep 25, 2020 5:40 pm

Ráda se zajímala o zájmy svých přátel, protože naprosto zbožňovala ty momenty, kdy lidé mluví o něčem, co je naplňuje. Úplně nejraději by takové chvíle pokaždé zvěčnila na fotografii, ale to se ne vždy hodí a možná je i lepší zrovna tyto čisté radostné momenty ponechat jen jako kouzlo okamžiku ve vaší paměti... S drobným úsměvem na rtech tedy naslouchala příběhu, který Val zrovna dokončila. „To zní zajímavě, líbí se mi, že se jejich osudy pořád proplétají a vlastně si jsou pořád na blízku, ale ten poslední krok, co je spojí, přijde až mnohem později,” opravdu se jí tento námět líbil, protože jí osobně přišlo, že tak to v reálném světě mnohdy je. Někoho máte po boku, různě se s ním míjíte, ale nikdy se nic nestane, až pak jednou se něco změní... „A věřím tomu, že píšeš hezky, takže bych s tím problém neměla,” dodala ještě s chlácholivým úsměvem, to aby o sobě Valentinka přestala neustále pochybovat. Sebedůvěra ohledně rukopisu možná není tak klíčovou vlastností, ale vzhledem k její sebekritice všeho, co napíše, se někde začít musí. „To chápu,” odkývala její obavy, nicméně byla připravená argumentovat dále a přesvědčit ji, že by to za to stálo. „Nemáš třeba nějakého oblíbeného profesora? Který by hodně kladně hodnotil tvoje práce, co děláte ve škole?” navrhla, „já mám jednu profesorku, se kterou občas něco konzultuju, protože mi přijde, že nad focením přemýšlíme podobně,” uvedla sebe jako příklad a doplnila tento příběh vřelým úsměvem na povzbuzení. Je těžké se někomu, kdo se v oboru pohybuje, otevřít, proto je důležité najít si pro začátek tu správnou oporu, která poskytne kritiku, ale nevysměje se vám nebo něco takového. „To by ale ten nálezce nevěděl, koho má chválit,” povzbudila ji s kulišáckým mrknutím, protože ji právě trochu převezla v její vlastní úvaze. No jo, dokázala lichotky a slova podpory vecpat téměř všude, ale to protože věřil v talent svých přátel a chtěla, aby i oni jej viděli a vážili si ho.  
Pousmála se na obsluhu, když před nimi přistály hrníčky a čaj, který si rovnou nalila, a už ze zvyku si omotala prsty kolem svého čaje a zdvihla si ho k obličeji, aby si mohla přivonět. To se nikdy neomrzí. Hrníček zase položila zpět na stůl, čaj byl na pití příliš horký a neměla v plánu srkat. „Jestli ti stačí tohle, to ti určitě budu schopná říct,” slíbila jí s jemným úsměvem na rtech. „Ale kdybys chtěla, znám Lacey,” náhle ji osvítilo a uvědomila si, že by ty dvě sluníčkové osoby mohla spojit, určitě by to pro obě bylo užitečné, „ta studuje taky literaturu, a je vážně neuvěřitelně milá, ta by ti taky dokázala říct svůj názor a ještě k tomu i nějak “profi”, ale nebudeš se muset bát, že by ti to zkritizovala, to není její styl,” vysvětlila, proč zrovna ji zmínila. „Kdybys měla zájem, můžu se jí na to zeptat,” navrhla jí s povzbudivým výrazem a byla zvědavá, co jí na to Valentinka řekne. Jistě, taky bylo možné, že by na to Lacey neměla čas nebo chuť, ale jak ji znala, mnohdy by se pro druhé rozdala, takže by si na tohle chviličku našla. Ale kdo ví, třeba o to Val ani nebude mít zájem. „Na to se člověk asi musí obrnit, to holt k úspěchu patří,” ledabyle nad tím pokrčila rameny, „ale to by mi asi taky nedělalo zrovna dvakrát dobře,” přiznala po chvíli s opravdu jemným úsměvem. Většinu času jí nezáleželo na tom, co si ostatní myslí, ale přeci jen snášet úpor negativních komentářů by bylo moc i pro ni. Když se jí dílo líbilo, nedokázal jí to nikdo vymluvit, ale i její neoblomnost by asi praskla, kdyby byla příliš dlouho pod náporem negativity, zkrátka to nebylo nic pro ni, ačkoliv bylo milé, že si něco takového Val myslela. „Jak ti chutná ten čaj?” optala se, jakmile si všimla, že se její kamarádka napila.
Odpoledne jim příjemně uteklo a než se nadály, jejich společný čas byl už tentam a jejich čajové hrníčky zely prázdnotou. Bylo příjemné se pobavit i mimo spolek, protože se nakonec ukázalo, že si toho mají spoustu co říct, což měly i předtím, ale vždy to byly takové střípky konverzace, až dnes to konečně vzešlo v něco víc. „Jsem ráda, že jsme se sešly, ale ještě si musím pro něco skočit do města, takže.. se uvidíme až ve spolku," poznamenala lehce rozmrzele, že nemohou v konverzaci pokračovat po cestě do spolku, ale však ony si na sebe ještě najdou čas, to je jisté. „A pak se chci někdy podívat na tvoje texty," myslela to vážně a vlastně to brala už jako hotovou věc, co by pro své přátele neudělala... Možná zkusí i ukecat Lacey, když tomu koneckonců rozumí více, ale to se ještě uvidí, nerada by ji obtěžovala. Zamávala Valentince a s vřelým úsměvem odťapkala do města vyřídit si své záležitosti, a pak se také vrátila zpět do spolku, kde jen zapadla do pokoje a k práci do školy.

>>> nerdský spolek


Čajovna - Stránka 10 Meg
color #faf0dc
Návrat nahoru Goto down
Rafael Milo Snowden

Rafael Milo Snowden


Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 28. 12. 19

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeFri Jan 15, 2021 11:56 pm

>>kolej

Konečně léto a prázdniny. Rafael se ještě nějakou dobu před odjezdem do Colorada zdržoval v San Franciscu. Samozřejmě, že se těšil, až uvidí svou milovanou sestru, ale chtěl strávit i nějaký ten týden tady, protože zdejší pláže jsou úžasné a to zejména v létě. Takže to pro něj byla taková menší dovolená. V Coloradu zase bude lézt po horách se svojí milovanou sestrou a rodiči. Menší problém byl, že se svou introvertní povahou léto netrávil s příliš mnoha lidmi, ale především o samotě. Ale na rovinu, Rafaelovi to vůbec nevadilo. Šel si každý den ráno brzo na pláž, sedl si tam a buď si začal něco črtat do notesu a nebo psát. Pozoroval lidi, kteří se rozhodli proběhnout se podél a nebo vyvenčit psa. Vždycky se ponořil do toho svého malého světa, který měl v hlavě a navštěvoval ho tak často, jak to jen šlo.
Dnešní den tomu nebylo jinak. Ráno se probral brzo, hodil na sebe černou košili s růžovými květy, světlounce růžové kraťasy a nezapomněl ani na černé tenisky. Na nos si posadil vyčištěné brýle a popadl notes. Šel navštívit pláž, kde strávil zase svou chvilku během, které stihl nakreslit osamocenou loď uprostřed moře, která plula kamsi do neznáma.
Když se tu už začalo objevovat hodně lidí, páč všichni vylezli z postelí, tak se sebral a vydal se pryč. Rozhodl se, že to dnes vezme přes město. Kráčel si to ulicemi a hlava zase zcela ponořená v myšlenkách, že vůbec nevnímal štěbetání lidí a zvuky aut, které zde jezdili. Ale jeho nos byl zcela při smyslech, protože zavětřil známou vůni a to vůni čaje, kterou natolik miloval. Nakoukl přes výlohu do podniku a všiml si, že tam je dost lidí, ale zase čaj. Měl ohromnou chuť na čaj, neodolal a vkročil dovnitř. Lidé v něm vyvolávali nejistotu a nervozitu. Zhluboka se nadechl a vydechl. Postavil se do fronty. Když na něj došla řada, tak se nemusel zrovna dvakrát rozmýšlet nad tím, co si dá. Jeho volbou byl vždy karamelový čaj. Vykoktal z sebe svou objednávku a šel si najít nějaké volné místo. No, neměl příliš na výběr. Nejradši by seděl o samotě, ale to pravděpodobně nebude možné. Všiml si dívky, která byla začtená do knížky a u ní byla volná židle. Dokráčel k ní a přepadla ho panika, protože měl promluvit k úplně neznámému člověku, z čehož býval velmi nervózní. ,,Ehm,” odkašlal si. ,,Eh, pardon, že vyrušuji. No, ale chtěl jsem se zeptat, eh, jestli tu máte volno,” kývl hlavou na místo u ní, netušil, zda neočekává nějakou společnost. Jestli dostal souhlas, tak si usedl naproti ní, na stůl si položil notes a ruce si na něj položil. Chvíli se rozhlížel po podniku, jelikož vyčkával na svou objednávku, až se nakonec jeho pohled zastavil na knize, kterou četla. Rafael je opravdu velkým milovníkem knížek a literaturu, dyť ji i studoval a vypadalo to, že knížka, kterou čte mu nejspíš nebude známá. Neodolal nutkání se zeptat, že dokonce kvůli tomu i překonal strach z lidí. Tváře se mu lehce začervenaly: ,,Eh, co to čteš?” Doufal, že ji nebude vadit, že se jí ptá, nerad by ji nějakým způsobem obtěžoval. Byl z toho celý rozpačitý a sám se sobě podivoval, že začal od sám od sebe konverzaci. Lidem se výhybal, jak to jen jde, ale často ho ta stydlivost a introvertní povaha štvala, že se rozhodl, že to zkusí nějaký způsobem aspoň trošku změnit, i když věděl, že pokud se s ním dá do řeči, že bude potřebovat pak oddych zase na několik týdnů než se začne seznamovat na novo. Toť těžký život introverta.


Čajovna - Stránka 10 Final_606b5634c5824c0044ce71ab_557819

I have a whole world in my brain
#ff66ff
Návrat nahoru Goto down
Jaylynn Dee Tucker

Jaylynn Dee Tucker


Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 15. 01. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeSat Jan 16, 2021 12:39 am

Tento deň sa pre slečnu Tucker nezačínal nijako zvláštne. Ráno pomaly vstala a ešte v pyžame si doma vypila svoju prvú kávu. Z pyžama sa prezliekla do čierneho trička, ktoré si zakasala do vínovo červenej sukne, ktorá jej siahala po kolená. Nechýbali ani malé doplnky ako menšie okrúhle náušnice zlatej farby či mala retiazka s príveskom, tiež zlatá. Nechýbal ani čierny guľatý klobúk. S make-upom sa nijako veľmi nehrala, jednoducho si na pery naniesla rúž podobnej farby ako mala sukňu a špirálu. Asi usúdila, že nič viac jej dnes netreba. Zbalila si malú čiernu tašku so zlatou sponou na otváranie a zatváranie, do ktorej nahádzala nejakú knihu, jedno pero, svoj zápisník, mobil, peňaženku, rúž a malé zrkadielko, obula si tmavočervené conversy a vybrala sa do ulíc mesta. Raňajky preskočila a rovno sa zastavila na obede. Po dobrom obede sa rozhodla, že by bol ten pravý čas dať si čaj a preto sa vybrala do čajovne.
Vstúpila dnu a zhlboka sa nadýchla, pri čom sa jej na tvári zjavil menší úsmev, potešila ju vôňa čaju. Vystála nie malú radu a keď prišla na rad aby si objednala, obsluhu obdarovala nie zrovna najmilším výrazom. Trpezlivosť a dobrá nálada jej totižto v tej rade stihli dôjsť. S chladom v hlase si vypýtala citrónový čaj s medom a samozrejme, rovno aj zaplatila. Po objednaní si rýchlo sadla za jeden z posledných voľných stolov. Svoju tašku položila na miesto vedľa seba a čaj zhruba do stredu stola. Čaju na stole sa najprv nedotýkala, veď bol ešte horúci. Otvorila svoju tašku a vybrala z nej knihu. Ostatné veci nechala v taške. Knižka bola modrej farby, nie veľmi veľká. Na obale mala nakreslené malé dievčatko s blonďavými vlasmi. V knihe nalistovala svoju záložku zelenej farby a vybrala ju odtiaľ von. Záložku položila na stôl a dala sa do čítania. Jej oči zaujato poletovali po riadkoch v knížke a dokonca sa aj jej chladná tvár menila do menšieho úsmevu, teda to všetko až dokým sa pri nej nezjavil istý mladík. Svoje modré oči, s nie veľkou ochotou odvracala od knížky smerom ku chlapcovi. Obe svoje obočia nechápavo a pomaly vyťahovala hore, niekam do výšok svojho čela. Po chlapcovi začala prechádzať pohľadom, pekne od hlavy až ku pätám. Z chlapca odvrátila pohľad k voľnej stoličke. Narovnala sa hlavu vytiahla vyššie, poobzerala so po kaviarni ak veľmi je stále zaplnená a keď videla aká plná je, rezignovane si povzdychla a kývla k voľnému miestu pri jej stole. Všetok úsmev bol z tváre zase preč a opäť bolo jedine vidno chladný výraz. Dokonca zo seba nedostáva ani nejaký pozdrav či verbálne potvrdenie, že si chlapec naozaj môže prisadnúť k jej stolu. ,,Alica v Krajine zázrakov, pôvodné vydanie z roku 1865 od Lewisa Carrolla,“ odpovedá strnulo na chlapcovu otázku ohľadom jej knihy. Tým, že svoj poobedný čaj musí tráviť v prítomnosti nejakého cudzinca jej zrovna veľkú radosť nerobí. Pohľad ale ku svojej knihe neotáča, len sleduje mladíka a každý jeho pohyb akoby sa z neho snažila niečo vyčítať. Dobrú atmosféru teda priam nevytvára.
Návrat nahoru Goto down
Rafael Milo Snowden

Rafael Milo Snowden


Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 28. 12. 19

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeSat Jan 16, 2021 8:20 pm

Minule, když byl v kavárně, tak zde narazil na slečnu, kterou znával z knihovny, kde měl brigádu a ta si s ním hodně povídala a byla opravdu milá. Tahle nepůsobila moc, že by se s ním mohla dát do řeči. Ale místo u stolu mu svolila, tak si nemohl stěžovat. Tichá společnost by mu normálně vyhovovala, kdyby si nedal tu blbou výzvu, že se bude více seznamovat. Už viděl, jak bude večer fňukat své sestře po telefonu, že to byla kravina a že radši se bude distancovat od lidí jako vždy. Ne, že by za to mohla slečna, to vůbec, ale celkově by to mělo dopad na jeho introvertní povahu, i kdyby se na něj jen usmívala a povídala, tak by potřeboval i tak pauzu od lidí. Měl něco, čemu se říkala sociální baterka, která se mu vybíjela a v jeho případě se vybila vždy velmi rychle a pak se nabíjela docela dlouho. Naposled se socializoval na plese a to bylo na jaře. Možná dokonce to byl březen, takže doba to byla opravdu velmi dlouhá. Netrvalo příliš dlouho a přinesli mu čaj. ,,Děkuji Vám,” broukl krátce k obsluze, takže nemohlo dojít k žádnému zakoktání nebo tak podobně, protože šlo jen o kraťoulinkou větu, ale když se ptal na knížku, tak už to byla jiná. Do hrnečku s horkým čajem vložil lžičku a několikrát s ní zamíchal po směru hodinových ručiček. Popadl sáčky s cukrem, které otevřel a nasypal jejich obsah do čaje. Lžičkou si znovu zamíchal tekutinu v hrnečku, ale to už se mu dostalo odpovědi na jeho otázku. Všiml si toho, jak ho pozoruje a poznal i to, že ten pohled mu říká, že asi možná by se neměl ptát. Nebo to tak na něj aspoň působilo. V normálních případech by jen pokýval hlavou a pak by jako štěně se sklopenýma ušima by se věnoval svým věcem, ale rozhodl se, že to překoná. Zhluboka se nadechl a vydechl, protože už teď ho velmi fascinovalo to, že drží v ruce původní vydání z roku 1865. To by se líbilo jeho otci, měli doma obrovskou knihovnu a jeho rodiče sbírali takové knihy. Navíc, kdo by neznal příběh Alenky v říši divů. To je jedna z nejvíc ikonických pohádek vůbec. ,,Eh, páni, i s těmi, no, kresbami?” tohle byla blbá otázka, protože to bylo asi jasné, ale chtěl nějak pokračovat v konverzaci, i když radši zrak sklopil k svému hrníčků. Natáhl se po svém notesu a otevřel ho. Nalistoval si volnou stránku, kam si připravil i tužku. Kdyby slečna s ním nechtěla dál pokračovat v rozhovoru, tak byl odhodlaný, že se dá do kreslení, protože byl tady příliš rámus na to, aby něco psal. Na to potřeboval mnohem větší klid. ,,Eh, kdes k ní přišla?” Ano, jeho každá věta obsahovala nějaké ´eh´a nebo ´no´ než se dokázal pořádně rozpovídat či nemluvil s nějakými kamarády. Tohle souviselo i s jeho nejistotou z komunikace s cizími lidmi. ,,No, jak přemýšlím, eh, viděla jsi ten, no, film z roku 2010?” teď si začal nadávat, že se vyptává dál a nezačal si črtat. Pofoukal si čaj a pokusil se trochu usrknout z hrnkou, čaj byl, ale příliš horký, tak ho zase odložil na stolek a do ruky si vzal tužku, s kterou si pak hrál, že s ní točil v prstech.


Čajovna - Stránka 10 Final_606b5634c5824c0044ce71ab_557819

I have a whole world in my brain
#ff66ff
Návrat nahoru Goto down
Jaylynn Dee Tucker

Jaylynn Dee Tucker


Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 15. 01. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeSun Jan 17, 2021 11:04 am

Nevadí jej, že chlapca svojim pohľadom dostáva do nepríjemnej situácií. Niekto by si mohol povedať, že vyzerala na to, že ráno vstala zlou nohou, no opak je pravdou. Dnešný deň začala s pomerne veselou náladou. Asi mohol byť chlapec rád, že sa k nemu nespráva nijako zle, pretože toto jej chovanie je pri nových ľuďoch strašné. Keby ráno vstala so zlou nohou, možno by chlapca úplne odignorovala. Teda ak by v sebe nemala alkohol, to by aj s úplným cudzincom dokázala rozprávať hodiny a dokonca by s ním aj tancovala na tanečnom parkete v nejakom klube. Za sebou má najviac tak kávu a preto sa nič z toho nekoná. Ľavú ruku naťahovala bližšie k svojej tvári. Neposedný pramienok vlasov si zastrčila za uchu, aby jej viac nepadal do zorného poľa a tak ani nezavadzal pri pozorovaní chlapca. Keď už mala tú ruku tak pekne hore, trochu si poupravila svoj klobúk.
Na prvú otázku od mladíka najprv neodpovedala. Jej modré oči stále skenovali jeho pohyby, pekne milimeter po milimetri. Neuniklo jej ani otváranie toho zápisníka a nastavovanie ceruzky na voľnú stránku. Nad týmto počínaním mladíka jej pravý kútik vyšiel o čosi vyššie, no len o niekoľko milimetrov, nijaký veľký úsmev sa tu nekonal. ,,Hej,“ v jednoduchosti bola asi krása, pretože viac na otázku o tom, či je jej knižka aj s obrázkami sa chlapcovi nedostávalo. Z upriameného pohľadu na jeho zápisník opäť pomaly prechádzala k jeho tvári. Chladná maska na tej jej tvári bola už prekonaná tým malým pozdvihnutím kútikov, no aj napriek tomu nevyzerala ako najväčšie slniečko. ,,Ma tu teraz plánuješ vypočúvať a,“ pohľad sklopila smerom k jeho zápisníku a potom naspäť na chlapca ,,a zapisovať si moje odpovede? Čo, chceš napísať nejaký článok?“ Jej slová síce vyzneli strnulo a odmerane, no nachádzala sa za nimi aj štipka pobavenia. Svoju knihu zatvorila a posunula ju viac ku kraju stola. Chlapcovi sa rozhodla venovať celú svoju pozornosť, takže na tom v jej očiach nebol tak zle, ako by sa z jej chovania mohlo zdať. ,,Patrila mojej rodine od vydania, keď si ju niekto z mojich predkov v roku 1865 kúpil. Našťastie sa moja rodina vie starať o knihy a preto je pekne zachovaná.“ Odpovedá chlapcovi ďalej, s menšou strnulosťou ako predtým. Že by to už ale bol nejaký milý a priateľský tón sa stále povedať nedalo. Dvíhala obe svoje ruky a naťahovala ich ku čaju. Na hrnček opatrne pokladala svoje dlane. Prostredný prst pravej ruky prevliekla cez ušku na pohári. Hrnček ale k svojim perám nezdvíhala na to, aby sa mohla napiť, jednoducho ho nechala na stole. Aj napriek tomu, že je leto, mala stále studené ruky. Ak by sa niekto chytil končekov jej prstov, mohol by mať pocit ako keby sa dotýkal ľadu. Teplý hrnček čaju bol preto dokonalým prostriedkom na zohriatie rúk. ,,Videla,“ odpovedala mu zase len jednoducho s malým pokývaním hlavy. ,,Prečo sa pýtaš?“ Pokračovala ďalej v konverzácií, akoby s chlapcom pri jej stole začala mať chuť sa rozprávať. Okrem rozvíjania témy to však nedala nikde inde spoznať, ani na tvári ani na tóne jej hlasu. Len na tej jednej otázke.
Návrat nahoru Goto down
Rafael Milo Snowden

Rafael Milo Snowden


Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 28. 12. 19

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeTue Jan 19, 2021 8:12 am

Vnímal ji, jak ho skenuje pohledem a tak se radši věnoval pohledem svým činnostem. Ani v koukání do očí nebyl příliš dobrý, to ho akorát znervozňovalo a stresovalo. Tak radši buď míchal čaj a nebo otevíral zápisník a hrál si s tužkou. Tomu mohl věnovat pozornost. Na její hej zvedl oči k ní, ale upřel je na jejím klobouku, který vypadal pěkně, to musel uznat. Měl hezkou barvu. Tužku zase položil na zápisník a několikrát zatočil lžičkou ve směru hodinových ručiček. Lehce s sebou cuknul, když děvče pokračovalo, páč se zabral do toho míchání čaje a svých myšlenek. Nervózně pomalu zavrtěl hlavou na znamení záporné odpovědi. ,,N-ne,” dostal z sebe než se pořádně vzpamatoval, oč tu běží. Nechtěl rozhodně působit jako nějaký stalker a nebo, že ji sem jde vyslýchat jako u policejního výslechu. To vůbec. Byl teď z tohohle nejistý a hledal, jak vybruslit z situace, tedy spíš, jak uvést na pravou míru, jak se věci mají. Odkašlal si, i když žádný kašel neměl, takže to bylo spíše jen takové, aby se mohl připravit na svoje další slova. Záhadným způsobem mu to pomáhalo. ,,Jen se, eh, no, zajímám,” tváře se mu lehce začervenaly a znovu záporně zavrtěl hlavou. ,,Ne, eh, nebudu si nic, no, zapisovat. Jen jsem si myslel, eh, když si se mnou nebudeš chtít, no, povídat, eh, tak že si budu kreslit,” dostal z sebe a bylo poznat, že měl obavy, aby se jí snad nějak nedotkl nebo tak. Opravdu nechtěl působit jako nějaký pan Rejpálek. ,,Jen, eh, jsem se chtěl seznámit, no, s někým novým,” teď bude muset vynadat sestře, že ho furt přesvědčuje do takových věcí. Jemu životě o samotě zcela vyhovoval, ale sestra měla pocit, že by si měl najít, co nejvíc kamarádů. Ale děvče nakonec vypadalo, že mu na ty otázky odpoví. Pozorně ji naslouchal a přičemž se napil pomalu z hrníčku z čajem. ,,Wow, páni,” poznamenal s úžasem, znělo to opravdu zajímavě. Taková kniha by se líbila jeho otci. ,,Eh, máte ještě nějaké jiné?” Mohl klidně tu otázku vysvětlit lépe, ale doufal, že to děvče pochopí, jak to myslel a to tak, že jestli doma ještě mají nějaká původní vydání. Musel se potom zeptat otce, jestli mají taky nějaká původní vydání, teď ho to docela zajímalo a věděl, že otec mu o tom bude moc rád vyprávět. Hrneček, z kterého před malou chvilkou upil, znovu položil na svoje původní místo. Notes zaklapl, aby snad dal najevo, že se tomu kreslení přece jenom asi nebude věnovat, když děvče se s ním už dalo víceméně do řeči. ,,Jaký, no, názor na něj máš?” proto se ptal. Jemu se osobně ten film moc líbil. Alenka byl hezké děvče a všichni tam byli skvělý, ale zajímalo ho, jak to vnímají jiný lidé. On si rád povídal o takových věcech, protože to byly jedna z mála, kterým rozuměl. Kdyby někdo teď vytáhl sport a nebo nějakou biologii, tak by byl evidentně ztracen, ale takhle se hezky držel filmů a knížek, což bylo něco, co s jistotou nejvíce chápal a navíc to i miloval, takže mu to pomáhalo i s mluvením protože si byl mnohem jistější.


Čajovna - Stránka 10 Final_606b5634c5824c0044ce71ab_557819

I have a whole world in my brain
#ff66ff
Návrat nahoru Goto down
Jaylynn Dee Tucker

Jaylynn Dee Tucker


Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 15. 01. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeThu Jan 21, 2021 10:51 am

Čaj zdvihla zo stola, len o niekoľko centimetrov vyššie, k perám si ho ešte nepriťahovala. Lakte si oprela o stôl, pohľad obrátila smerom k čaju v svojom hrnčeku. Hlavou jej prúdilo kopec rôznych myšlienok, nevedela si úplne utvoriť názor na chlapca, mala o ňom zmiešané pocity. Na jednu stranu sa jej zdal pomerne zlatý a milý, no z nejakého dôvodu mu neverila a podozrievala ho. Smerom k svojmu čaju pokrčila mierne obočie. Chápala, prečo chlapca tak zaujímala jej stará kniha, predsa človek nevidí každý deň niečo z toho roku, no vyzeralo to, že k tejto knihe mala špeciálny vzťah, nejaké to puto, práve k tomuto predmetu. Preto sa o tú knihu tak bála a aj preto podozrievala chlapca, keď na knižku vyzvedal. Na chlapcove slová, že si teda nič nebude zapisovať, nebadateľne prikývla hlavou.
,,Kreslíš?“ Je jediné slovo, ktoré jej pomedzi to jeho rozprávanie vypadlo. Ruky pokŕčala, aby si pritiahla pohár s čajom viac k perám. Hlavu mierne pokrčila, aby bola bližšie pri svojom pohári. Okraj hrnčeka si jemne priložila na pery a málinko ho naklonila. Pery mierne pootovrila a na hladinu pár sekúnd fúkala zo svojich úst vzduch. Do úst si naliala malý hlt čaju a hrnček odtiahla opäť preč. Ruky pomaly presúvala smerom dole a hrnček s čajom položila napäť na stôl. To, že na hrnčeku zostala malá červená stopa po jej rúži, jej v tej chvíli asi neprekážalo. Veď, aj tak sa z čaju ešte určite napije a červená stopa by sa tam opäť objavila, takže riešiť niečo také vtedy by bola asi úplná blbosť. Zrak vrátila smerom ku chlapcovi. Ona nejaký problém s očným kontaktom nemala, teda aspoň nie v tej chvíli. K jeho zoznamovaniu sa nijako nevyjadrovala, ani sval na tvári sa jej pri tom nepohol, asi ju to nijak zvlášť nezaujalo alebo netrápilo. ,,No, máme,“ Prikyvuje na otázku, či majú ešte nejaké ,,Máme pomerne veľkú knižnicu. Tým, že mama píše knihy, tak sme doma potrebovali pomerne veľkú knižnicu, aby sa tam zmestili všetky jej a aj knihy ktoré sme už mali, či zdedili. A nové dobré knihy vychádzajú furt, takže miesta pre knihy nie je nikdy veľa. Pamätať si ale, aké všetky staré knihy sa tam nachádzajú je strašné. Táto,“ prstom poťukala po knižke, ktorú mala pri sebe ,,je moja najobľúbenejšia a asi aj jediná z tých starých, ktorú mám tu a nie doma.“ Rozprávanie o knihách má fakt rada, niet divu, že sa tak rozrozprávala. Dokonca sa jej popri rozprávaní pery roztiahli do malého, priateľského úsmevu. Či už to bolo chlapcovi nepríjemne alebo nie, svoje oči stále udržovala v okolí jeho tvári, či už sa pozerala na jeho vlasy alebo smerom k jeho očiam. ,,Bol to pomerne dobrý film, ale vždy mám radšej knihy než filmy. Knihy majú pre mňa niečo viac, nejaké čaro okolo nich, to z filmov nemám. Teda aspoň nie z tých, ktoré sú založené na knihách. Chápeš, inak si predstavíš v hlave postavy keď čítaš knihu a film môže byť často sklamanie,“ mykla plecami a pokračovala ďalej so svojim rozprávaním ,,ale hej, ten film bol fajn,“ poslednú časť si skôr mrmlala popod nos, no všetky svoje slová myslela úprimne.
Návrat nahoru Goto down
Rafael Milo Snowden

Rafael Milo Snowden


Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 28. 12. 19

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeMon Jan 25, 2021 1:40 pm

Neměl žádný úmysl ji tu knihu ukrást nebo něco podobného. To v žádném případě, jen když šlo o knížky, tak jeho zvědavost pracovala na plné obrátky. Přece jenom literaturu nestudoval jen tak pro nic za nic, ale kvůli své lásce ke knihám a čtením. Jakmile se naučil číst, tak strávil většinu volného času četbou. Buď byl zavřený v pokoji a četl si na posteli nebo chodil ven na nějaké destinace, kde nebyli žádný lidé a četl si tam. Rád četl i na jejich zahradě, kde se opřel o strom, pak se začalo stmívat a do domu ho dostalo jen zavolání jeho mamky k večeři.
Pokýval souhlasně hlavou na její otázku. ,,Ehm, jo, občas, no, jen tak pro sebe,” odvětil rovnou i slovně, aby to uvedl na pravou míru. Kreslil rád věci, které viděl nebo ho napadli v hlavě, ale byly to jen takové malé kresbičky, žádné velkolepé dílo, co by se dalo někde vystavovat. Jako kresby nebyly špatné, odrážela se v nich zkušenost po několika těch letech častého kreslení, ale na studování kresby to nebylo, což ani Rafael neměl v úmyslu. Líbila se mu ta jejich nedokonalost. Bylo na tom pak něco kouzelného. Vždycky ho napadla nějaká myšlenka, kterou si zapsal do notesu a doplnil ji nějakou malou kresbičkou. Před několika měsíci potkal jednoho mladíka, který mu pomohl s kresbou stromu a ta se stala jeho nejoblíbenější, protože byla opravdu dobře provedená a ještě s ní pojil takový zážitek. Někdy jeho kresby ani nevystihovaly konkrétní věci, ale pouze to byly je okrasné čáry, které se překrývaly. Zkrátka to bylo všechno, co měl právě v tu chvíli na mysli. ,,Oh, tvoje máma je, eh, spisovatelka? To je, no, fascinující. Souhlasím, místa pro knihy, eh, není nikdy dost,” v tomhle s ním musel souhlasit s jistotou. Rafael někdy bědoval, že vůbec nestíhá číst, protože knížky stále a stále vycházel a on si jich chtěl přečíst, co nejvíce. Tohle byly takového jeho osobní problémky. Podíval se na tu knížku, kterou měla u sebe. ,,Tvoje nejoblíbenější? A, eh, mohu se zeptat, no, proč je tvoje, eh, neoblíbenější?” pro někoho tohle mohla být osobní otázka, protože si pojil s knížkou nějaký osobní příběh, ale někdo zase měl svou oblíbenou knihu, protože byla skvěle napsaná a čtivá. Doufal tedy, že tahle otázka slečně naproti jemu nebude vadit. Byl rád, že se uchytilo téma, které se týkalo knih, protože o tom dokázal mluvit taky hodiny a hodiny. Všiml si, že ho sleduje, tak radši uhl pohledem k hrníčku s čajem, který si pomalu zvednul k rtům a upil z něj, pak ho opětovně stejně pomalu položil na stolek. ,,Souhlasím. Knihy jsou, eh, lepší než film. Ano, to je pravda. Hlavně, eh, když čteš, tak můžeš použít svoji, no, fantazii a představit si celý příběh v hlavě. Zatímco u filmu, eh, to máš všechno nalinkované, tak tam není moc, no, prostoru pro představy a kreativitu,” měl rád filmy, ale knihy vždycky preferoval více. Uměl si vytvořit v hlavě celý malý svět, proto knihy byly pro něj ideální a mohl tam využít svou kreativitu a fantazii, někdy se mu stalo, že se ponořil natolik do představy, že se pak ztratil i v příběhu, který četl. Ale to se mu stávalo i v běžném životě, že se ponořil do myšlenek a pak netušil, kde je a co se děje. Zkrátka day dreams. ,,Byl. Rád se na něj, eh, podívám se sestrou,” přiznal se k tomu, že se sestrou rádi koukají na filmy. ,,Co ještě, eh, ráda čteš?”
Odpoledne v čajovně plynulo, až nastala chvíle, kdy se musel rozloučit a odejít. Byl to fajn den, hezky si popovídal s onou slečnou. Viděla i její skvělou knihu. Takže byl nadšen.

>>kolej


Čajovna - Stránka 10 Final_606b5634c5824c0044ce71ab_557819

I have a whole world in my brain
#ff66ff
Návrat nahoru Goto down
Michael Jarsdale Grimes

Michael Jarsdale Grimes


Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 07. 02. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeMon May 17, 2021 6:53 pm

>>

I když bylo docela krásně, tak se Michael rozhodl tento překrásný den prožít někde zašitý uvnitř a po dlouhé době si přečíst nějaký ten hororový komiks, protože v poslední době, co se týkalo série Gideon Falls tak dost pokulhával a pak si připadal jako idiot, když musel ignorovat spoustu konverzací na fanouškovském fóru spojeného s hororem. Rozhodl se pro čajovnu, jelikož tam byl na jeho poměry docela klídek a mohly si tak odpočinout jednak od hluku, ale i od toho neustálého poslechu hudby ve sluchátkách. Na sobě měl svůj typický vesnický outfit: volné černé triko, kostkovanou košili a roztržené džíny na kolenech. Při vstupu dovnitř by si normálně objednal jeden z jeho nejoblíbenějších čajů, což by byl zázvorový hezky s lžící medu, ale rozhodl se konečně po dlouhé době udělat něco pro své tělo a zvolil Arjuvédský čaj, který by mi podpořil myšlení a trochu mu prokrvil mozek, protože v posledních chvílí mu přišlo, že by měl každou chvíli umřít, ale šlo skutečně o jeho pocit. Trpělivě vyčkal na hrneček horkého nápoje a pomalým krokem se vydal se posadit, aby ulevil svým nohám a trochu si odpočinul u čtení. Zvolil proto pohodlné prostředí u nízkého stolku a polštářů. Na jeden z nadýchaných polštářů se posadil a opřel se lehce o zeď, aby našel tu správnou pozici na sezení, zatímco listoval stránkami, aby se dostal na posledně čtenou kapitolu a mohl pokračovat ve své vášni v hororech. Sem tam si samozřejmě usrkl z hrnku, ale spíše byl zažraný do čtení než do toho typického čajíčkování, kvůli kterému tady spousta lidí chodila. Takže nebylo vůbec překvapující, že na malý moment úplně vypnul a mnohem důležitější pro něj byla komiksová okénka než dění v okolí.


Čajovna - Stránka 10 Jarik11
#993300
Návrat nahoru Goto down
Kirsten Rae Carrington

Kirsten Rae Carrington


Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 17. 05. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeSun May 23, 2021 5:50 pm

-->

Vonku bolo dnes naozaj nádherne, leto bolo v plnom prúde a teploty v San Franciscu siahali naozaj vysoko. Kirsten by momentálne najradšej ležala na pláži, ale jej plány na dnešný deň sú trochu iné a sedí jedine tak medzi knihami. Premýšľala, že by toto svoje učenie, ak sa to tak vôbec dá nazvať, zrealizovala na pláži, ale tento nápad veľmi rýchlo zavrhla, pretože sama dobre vie, ako by to dopadlo. Knižka by po pár minútach letela do piesku a Kirsten by bežala skočiť do vody. Keď bude sedieť v poloprázdnej čajovni, kde je minimum rozptýlení, možno jej naozaj do tej hlavy niečo nalezie. Väčšina ľudí si bude myslieť, že je blázon alebo šprtka, keď svoje letné dni trávi medzi školskými učebnicami, ale to naozaj nie je jej prípad. Samozrejme, že by svoje dni radšej trávila inak, ale jednoducho nemá na výber. Áno, leto bolo v plnom prúde a semester ešte nebol ani za rohom, ale Kirsten sa snažila dohnať zameškané veci a hoci ročník opakuje, čiže všetky tieto veci bude preberať znovu, rada by si vytvorila ako taký náskok, pretože tretí ročník už opäť opakovať naozaj nechce, to by s tým rovno sekla. V dnešný deň má na sebe tmavomodré boyfriend džínsy, na vrch zvolila jednoduchý modrý top, cez plecia si prehodila mikinu. Na krk si navrstvila zlatú bižutériu a na nohy si obula obyčajné biele tenisky. Momentálne jej vôbec nezáleží na tom, čo má na sebe a ako vyzerá, hlavne, nech sa v tom cíti pohodlne. Outfit. V tejto chvíli sa nachádza v útulnej čajovni, ktorú rada z času na čas navštívi. Neoznačila by sa zrovna za milovníka čaju, ale občas naňho proste dostane chuť, rovnako ako dnes. Dnes sa tu nachádza ale aj z iného dôvodu, toto miesto je veľmi pokojné a tým pádom perfektné na učenie. „Načo mi vôbec budú tieto sprostosti?“ Kirsten sa na čele vytvorí nahnevaná vráska, pričom si hlasno odfrkne. „Toto vymyslel naozaj nejaký kretén,“ pokračuje si v mrmlaní, ktoré ani náhodou nie je nenápadné, a to, že číta knihu od kreténa v tejto chvíli vie naozaj celá čajovňa. S hnevom zabuchne knižku, pričom na krátku chvíľu privrie oči a zhlboka sa nadýchne. Asi by si mala objednať skôr nejaký ukľudňujúci čaj, pretože toto učenie jej len spôsobuje nervy. Nikdy nemala učenie príliš v obľube, no toto sedenie nad knihami ju naozaj privádza do zúfalstva. No na dnes by už tej knižky hádam aj stačilo. Kirsten je momentálne usadená na pohodlnom vankúšiku pri malom stolíku, pričom si upíja zo svojho ovocného čajíku, ktorý jej aspoň trošku počas toho učenia prináša radosť. V tejto chvíli by si najradšej zapálila, ale pochybuje, že to je v tejto malej miestnosti s mini okníčkami povolené. Väčšinou nemá problém porušovať zákazy, ale nechce, aby ju z tohto príjemného miesta vyhodili, zato jej to rozhodne nestojí. Bude si musieť nechať zájsť chuť a zapáli si neskôr, po ceste na koľaj. Tam sa v tejto chvíli ešte ale nechystá, chce si tu posedieť, aj tak ju na koľaji nečaká nič zábavnejšie, tak načo sa ponáhľať?


Čajovna - Stránka 10 NfptJd7 Čajovna - Stránka 10 QXSPFfI Čajovna - Stránka 10 NqSEdpV Čajovna - Stránka 10 RSHqRTX
Čajovna - Stránka 10 ZkeNkkA Čajovna - Stránka 10 PNq3C45 Čajovna - Stránka 10 PswsSZe Čajovna - Stránka 10 Lu8mpE7

they all say that it gets better, but what if i don't?
Návrat nahoru Goto down
Michael Jarsdale Grimes

Michael Jarsdale Grimes


Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 07. 02. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeSun May 23, 2021 7:04 pm

Michael se na to na první pohled nezdál, ale byl docela zažraný do toho pročítání jednotlivých komiskových dialogů a poznámek, které se v sešitu nacházely. Takhle si představoval svůj volný čas, a ne věčně sedět shrbený u svého počítače ve snáze složit nějakou novou melodii v programu, co si stáhl z netu. Sice byl schopen si takový program koupit z vlastních vydělaných peněz, ale rozhodl se trochu ušetřit, vzhledem k tomu, že platit nájem bylo pořádné sousto. Ten hororový děj ho upoutal tak moc, že si ani neuvědomil, že se jeho čaj blížil ke konci. Slepě se natáhl ke hrníčku a pořádně se z něj napil. Čaj byl trochu hořký, proto se nepatrně zašklebil, ale jeho výraz se následně uvolnil, když se začetl do nové kapitoly, jejíž název ho poměrně překvapil. Rozzářily se mu nepatrně oči. Jeho tváře byly nafouknuté, z důvodu že se v nich nacházel zbyteček arjuvédského čaje. Náhle se v komiksovém úryvku objevilo cosi, což ho poměrně překvapilo, takže musel rychle polknout, aby se mu čaj nedostal do plic, ale to se mu nepovedlo podle jeho představ. Zaskočilo mu a on si musel nepatrně odkašlat, tak aby nevyrušil ostatní, jelikož čajovna byla dost klidným místem. Byl nucen odložit komiksový sešit stranou a rozhlédnout se kolem, aby se ujistil že nikdo nebyl vyrušen, čímž jeho zrak zabrousil směrem k hnědovlasé dívce, která seděla nedaleko. Trochu mu svitlo v očích, protože měl pocit, že ji odněkud zná. Trvalo mu dlouho, než její obličej dokázal zařadit, a to jenom kvůli jejímu sklopenému pohledu, ale jeho paměť ho nezklamala. Chvíli přemýšlel nad tím, jestli ji má vůbec vyrušit, ale s tím že mu došel čaj, vymyslel, jakým způsobem by mohl jejich setkání udělat čistě náhodné. Popadl hrnek a komiks, aby vytvořil iluzi, že si jde objednat další šálek, avšak když se vydal směrem pryč od svého stolečku. Vyhoupl se tedy na nohy a pak pomalým krokem zamířil směrem k baru, kde se vydávaly nápoje, čímž šikovně minul její stůl, avšak pak se zarazil a začal couvat zpátky. „Kiki?“ Michael oslovil dívku docela zmateně, protože si nebyl kompletně jistý, jestli ji oslovil správným jménem. Věděl jenom to, že její jméno začalo na písmeno K a to jenom z doslechu svých známých, kteří navštěvovali stejné akce jako on. Nakrčil nepatrně obočí. Kdyby oslovil úplně špatného člověka, tak by se asi trapností propadl do země a v mžiku by zmizel z čajovny, aby zpytoval své svědomí. Taky počítal s variantou, že by se vylekala kvůli tomu, že ji oslovilo takové individuum. Teď jenom tiše doufal, že trefil alespoň dvě písmenka správně.


Čajovna - Stránka 10 Jarik11
#993300
Návrat nahoru Goto down
Kirsten Rae Carrington

Kirsten Rae Carrington


Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 17. 05. 21

Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitimeThu Jun 17, 2021 7:17 pm

Čítanie týchto knižiek je naozaj únavné a Kirsten už nutne potrebuje pauzu, aj keď si je takmer úplne istá, že za celý deň do tej hlavy vôbec nič nedostala. Je si istá, že keby teraz dostane otázku, o čom vlastne čítala, nevedela by ani zaťať. Čítať to síce číta, ale myšlienkami je niekde úplne inde a do hlavy sa nič neukladá. Kirsten zdvihne pohľad k chlapcovi, ktorý sa pozastavil pri jej stolíku, no oslovil ju menom Kiki. Krátko sa obzrie sa navôkol seba, či náhodou nehovorí ku niekomu inému a následne mierne povytiahne obočie. Prehliadne si jeho tvár, rozhodne je jej povedomá a je si istá, že sa stretli na nejednej párty. Má taký pocit, že sa už niekedy pustili do reči, ale no, úprimne? Nie je to tak, že by si Kirsten zo všetkých tých párty toho veľa pamätala. Rovnako si je takmer úplne istá, že jeho meno je Michael, ale vzhľadom nato, ako poplietol meno on jej, trošku mu to oplatí. „Mason?“ mierne nakloní hlavu na stranu a s prižmúrenými očami si ho premeria, ako keby sa snažila rozpamätať si na jeho meno. No čo, ani ona nie je žiadna Kiki, to naozaj znie ako prezývka pre striptérku. Kirsten nemá zrovna náladu sa vykecávať, a teda už vôbec nie s niekým, kto jej popletie meno. Ale to, že Michael si nespomína ani na jej meno možno vypovedá o tom, že o Kirsten a jej nedávnych udalostiach, vôbec nič nevie, čo je výhodou. Rada by sa konečne bavila s niekým, kto nebude mať na tvári stále ľútostný výraz a nebude sa silou mocou vyhýbať slovám ako napríklad alkohol a drogy a všetkým témam s tým spojeným, ako keby Kirsten zabudla, že vôbec niečo také existuje a tieto slová ju automaticky hneď zavedú na nesprávnu cestu. Isto to o nej niektorí zo študentov na univerzite vedia, klebety sa tam šíria naozaj rýchlo, ale možno to nie je práve v okruhoch, v ktorých sa Michael pohybuje. Určite to teda nie je zrovna najhorúcejšia téma na univerzite, tak zaujímavá Kirsten zas nie je. „A mimochodom, som Kirsten,“ s vážnym výrazom si hlasno povzdychne, pričom svoj pohľad zabodne do jeho tmavo hnedých očí. Nevyzerá naštvano, teda nesnaží sa tak vôbec pôsobiť, ale to čo sa nachádza na jej tvári, sa teda úsmevom, rozhodne, nazvať nedá. Kirsten, popravde, ani príliš neskúmala priestory kaviarne, nejak ju priveľmi nezaujímalo, kto sa tu nachádza a do reči sa s nikým dobrovoľne púšťať neplánovala. Ona chcela zažiť pokojné popoludnie osamote, ale tak, je pravda, že tých priateľov v poslednom čase priveľa nemá a možno by nebolo také zlé, si nejaké tie nové priateľstvá s niekým vybudovať. Nevie zrovna, či Michael je nato tým správnym adeptom, ale za skúšku predsa nič nedá. Nebude sa teda brániť tomu, keby sa v jej spoločnosti chcel zdržať. Kirsten nie je priveľmi ukecaná, teda určite nie pri ľuďoch, s ktorými sa príliš dobre nepozná, a preto vlastne nevie, ako v konverzácií s Michaelom pokračovať. Má ho hneď pozvať, aby si k nej prisadol alebo dúfať, že sa prizve on sám? Keďže sa s ňou pustil do reči, očividne nemá na práci nič lepšie, a teda toho, že by ho nejakým spôsobom otravovala sa hádam báť nemusí.


Čajovna - Stránka 10 NfptJd7 Čajovna - Stránka 10 QXSPFfI Čajovna - Stránka 10 NqSEdpV Čajovna - Stránka 10 RSHqRTX
Čajovna - Stránka 10 ZkeNkkA Čajovna - Stránka 10 PNq3C45 Čajovna - Stránka 10 PswsSZe Čajovna - Stránka 10 Lu8mpE7

they all say that it gets better, but what if i don't?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Čajovna - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čajovna   Čajovna - Stránka 10 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Čajovna
Návrat nahoru 
Strana 10 z 12Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
California University :: Město-
Přejdi na: