- Textová roleplay game -
 
PříjemHledatRegistracePřihlášení

 

 Univerzitní náměstí

Goto down 
+7
Samuel Owen Alvey
Vivian Rose Alvey
Sunny Sunday Wandera
Megara Morreli
Walter Jay Collins
William Jongin Kim
Admin
11 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorZpráva
Admin

Admin


Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 03. 07. 17

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeFri Oct 02, 2020 11:36 pm

First topic message reminder :

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Univer10
Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Song10
Návrat nahoru Goto down

AutorZpráva
Peter Southey

Peter Southey


Poèet pøíspìvkù : 98
Join date : 27. 12. 18

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeSat Oct 21, 2023 1:58 am

Peter snad nemá křehké ego, které se dá lehkým fouknutím rozbít. Nebo ano? Teď se tak totiž cítí. Tak mizerně, že ho dokáže rozhodit i ta sebemenší hloupost. A Dominic jako kdyby to věděl moc dobře a rozhodl se zjistit, jak moc je proti takovým útokům Peter odolný, a na co přesně je za potřebí zatlačit, aby vybouchl. Doteď by rád naivně věřil v to, že se držel vskutku důstojně, nicméně nečekal eso v rukávu v podobě Dominicovy náhlé potřeby se k němu přiblížit a co, utěšovat ho? To už na něj bylo příliš. Šaška z něj rozhodně dělat nebude. Kdo si myslí, že je? Takhle si z něj utahovat a provokativně předstírat, že se o něj zajímá. “Neříkej mi kámo. Nejsem tvůj kámoš,” odsekne s rozladěným tónem hlasu a rukou jeho směrem varovně mávne, aby mu dal jasně najevo, že se k němu nemá vůbec přibližovat. Pokud se takhle Dominic chová ke svým kamarádům, tak to mu je jich opravdu líto. Až tak moc absurdní mu přijde jeho útočný argument směřovaný na Peterovu předešlou reakci, že ze sebe sotva dostane následující slova: “Proč bych ti měl dělat tu laskavost a nechat tě domluvit?!” Od té doby, kdy byl tak neslušně vyrušen uprostřed svého odpoledního klidu, tak mu přijde, že Dominic snad ani jednou pořádně nezpracoval ani jednu celou větu, kterou jeho směrem střílel zpátky na svoji obranu. A že jich bylo opravdu hodně. “Jestli jsem já vůbec normální?” Tentokrát to v sobě už neudrží a z úst mu vyjde hluboký nefalšovaný smích. Jenže jak stejně rychle a nečekaně přišel, tak ho i náhle utne. “Děláš si ze mě srandu, že jo.” Tentokrát jsou jeho slova přednesena o dost vážnějším tónem. Už dávno ví, že od teď není cesty zpět. Poslední zastávka, která mu umožnila seskočit z tohoto vlaku, je již míle za ním, a teď před sebou jen vidí pomalu se blížící sráz. Jenže nyní jsou všechny jeho smysl utlumené, zaslepené hněvem. Už vše přestal dávno vnímat. Dominicovy dráždivé komentáře, ty zaujaté pohledy kolemjdoucích studentů. Nic z toho. I všechna ta slova, která z něj vychází, sám slyší jako šumivou směsici nesrozumitelných slov. Až na silný tlukot jeho srdce, ten cítí jasně a intenzivně.
Z transu ho trochu probere až když je na něj zvýšen hlas. Opět. “Tak co ode mě kurva chceš? Kdyby ti na prvním místě opravdu záleželo na tom, abys v týmu zůstal, tak bys mě bezdůvodně nenapadl a neobviňoval mě z toho, že jsem tě bodl do zad. Obzvlášť když jak to tak vypadá jsem snad už jeden z posledních, který za tebou ještě stojí.” Nebezpečně kolem sebe začne máchat frustrovaně rukama, holt je Petr ve vzteku hodně expresivní. Už nad sebou ztrácí kontrolu. Každým dalším slovem si uvědomuje, že ani on sám vlastně nezná pointu jeho výlevu. To ale neznamená, že ho nechá vyhrát. “Zkusil jsem to, okay? Tolikrát jsem tě do háje kryl. Víc, než asi tušíš,“ povzdechne si znaveně, „a jo, nemáš za co mimochodem. Poznamená dost ironicky. “Tvůj mozek musí být velikosti hrášku, když sis myslel, že ti vyhrožování kapitánovi týmu v něčem pomůže. Velmi geniální.” Skvělé. Teď už křičí oba dva. Naprosto výborný. Jenže potom se vytáhne téma, které si konečně získá Peterovu pozornost. “To není pravda,” zakroutí u toho lehce hlavou, hlavně protože tomu sám odmítá věřit. To určitě řekl jen, aby se mu dostal pod kůži. “Docela by mě zajímalo proč mi tak moc lezeš do prdele, když ti jsem očividně tak moc ukradený. Najdi si psychiatra.” Ostrá slova, jenže mu bylo dost ublíženo, proto mu taková reakce teď přijde víc než spravedlivá. V hloubi duše nějak ví, že tohohle bude dřív než později litovat. Bohužel pro Dominica v takovém rozpoložení ještě momentálně není.




Univerzitní náměstí  - Stránka 4 PETER-sign

Návrat nahoru Goto down
Dominic D'Angelo

Dominic D'Angelo


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 21. 09. 23

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeSun Oct 22, 2023 11:34 am

Dominicovi nezbývalo nic jiného než ulevit svému nutkání se hlasitě zasmát, ale nedokázal to. Jeho svědomí mu naznačovalo, aby se nenechal opět stáhnout jeho vztekem a nelogických narážek a neřekl mu něco, co by jej mohlo znovu vykolejit, ale v tu samou chvíli mu střízlivějící podvědomí připomínalo, kvůli čemu tady vlastně přišel. Chtěl to za každou cenu vyřešit, a ne se do této spleti absurdit nadobro zamotat, a to ještě bez schopnosti najít cesty zpět. Ať se snažil sebevíc místo uchechtnutí si pouze odfrkl a pokýval nad jeho blbostí nepatrně hlavou, zatímco očima na malý moment zabloudil stranou podobně jako jeho mysl, která jej svedla zpátky na scestí. Jeho ústa se pomalu začala plnit krví – spíše takový z toho měl pocit kdykoliv se to jeho podrážděnost rozhodla vybít právě na něm a donutit ho si neuváženě přikusovat tvář místo hlasitého a otevřeného projevu.
Popravdě už nevěděl, na co by se v dané situaci měl zaměřovat víc. Jediné, co Dominic v daný moment byl schopen vnímat byl fakt, že se do něj Peter snažil neustále dokola hustit ty jeho nesmyslná moudra, a to i přesto že si to vyjasnili „Co po tobě chci?“ pronesl řečnicky hned co mu byl umožněn prostor i pro vlastní myšlenky. Konečně. „Co po tobě sakra chci?!“ zopakoval důrazněji mezitímco založil ruce na hrudi a sjel ho dost zvláštním pohledem nechajíc mu dostatek času na přemýšlení. Z jeho očích sršelo čisté zklamání a nechutenství, a to z toho, že se Peter nebyl schopen alespoň na malý moment se zamyslet nad vlastními slovy. „Si děláš snad prdel, ne?“ zamumlal imitujíc ticho před bouří. Vskutku netušil, zda za to mohlo jeho ego či záchvat vztahovačnosti vůči tomu, že si Dominic dovolil urazit způsob jakým vede tým. „Copak to není snad jasné?!“ Dominicův hlas se začal opět zčistajasna stupňovat jenže i to mu dlouho nevydrželo ba naopak to podtrhlo tvořící se arogantní podtón v hlase. Jeho postoj se na chvilinku uvolnil, jakmile ruce nechal spadnout zpátky dolů podél těla. Maličko přivřel i oči, když kápo kolem sebe začal zničehonic máchat rukama. „Fajn. Sám uznávám, že to ode mě nebylo zrovna nejrozumnější rozhodnutí a za to se ti fakt omlouvám, že si moje údajně nemocná hlava usmyslila, že ty bys mohl být zrovna tím hlavním viníkem… Jestli to tvýmu egu uleví, tak se ti fakt omlouvám, že jsem měl takovou odvahu ti ho srazit,“ pokusil se o něco, co mělo, byť jen z dálky připomínat omluvnou řeč. Trochu mu dělalo problém si udržet neutrální výraz ve tváři. Koutky rtů se mu lehce zacukaly jako důkaz toho, že si sám je jistý, že omluva už byla nepodstatná a úplně zbytečná. „Ty vole,“ uchechtal se, „Ty to fakt nechápeš, co?“ optal se jej. Měl pocit, že byl příliš zaslepený svými vlastními činnostmi, než faktem že by se měl zaměřovat na ty informace, které mu podstrkával a měl číst mezi řádky. „Tak když jsi mi ty záda tak moc kryl, jak sám tvrdíš, tak proč o tom kurva nevím?!“ Bylo mu už jedno, že jeho vyjadřování už překračovalo meze nějaké morálky, kterou Peter kupodivu sám v daný moment postrádal. „To si to mám jako vycucat z prstu? Víš, kdybys mi to řekl ještě v ten první moment, cos tu sračku zaslechl, tak bychom se tady možná nehádali jako debilové a ostatní by z nás neměli prdel! Všechno by bylo cajk, ale ne... Ty tady ze mě musíš dělat naprostýho dementa, přitom sám ani neznáš základní formy komunikace!“ Na první pohled bylo zřejmé, že se Dominic trochu rozvášnil, protože ho už nic moc nedrželo zpátky. Neměl k tomu totiž důvod. „Což mě docela mrzí no… Jestli sis náhodou nevšiml, tak komunikace je docela důležitým faktorem, abys mohl vést skupinu lidí k lepšímu,“ povzdechl si. Skutečně to tentokrát myslel útočně, pokud si pan Southey bral všechno, co se týče jeho kapitánských schopností a kvalit, tak vážně, tak se ho muselo dotknout i tohle. Nebo tak to alespoň Nic zamýšlel. „Myslím, že bys reagoval podobně, kdyby ostatní o tobě mluvili a tys o tom nevěděl ani ň, hm? Všechno je fun and games, dokud se to přímo netýká tebe, že?“


Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Dgad8d8-d92fae70-9ef0-47cd-80db-1caea433f231.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2UzN2NhZmY4LWEyNDktNDU3Zi05ZmIyLWYzODc3N2Y4ZjQ5OVwvZGdhZDhkOC1kOTJmYWU3MC05ZWYwLTQ3Y2QtODBkYi0xY2FlYTQzM2YyMzEuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
#734f96
Návrat nahoru Goto down
Peter Southey

Peter Southey


Poèet pøíspìvkù : 98
Join date : 27. 12. 18

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeMon Oct 23, 2023 11:44 pm

Jeho zamračení směřované na Dominica je prohloubeno každým dalším vysloveným slovem, čímž je jeho podráždění čím dál tím více patrné. Jeho hněv dosáhl ale nových výšin, když mu byla přednesena tím nejvíce sarkastickým tónem ta nejvíc falešná omluva, kterou kdy za celý svůj život slyšel. „Ty si myslíš, že jsi tak vtipný, co.“ On ví, že pokračovat v tomto konfliktu je naprosto zbytečné. Obě strany si budou nadále mlít to své a ani jedna nebude ochotná přistoupit na připomínky té druhé. Jádrem problému je ale skutečnost, že nikdo není ochotný udělat to dospělé rozhodnutí, nechat své ego stranou, a ukončit to dříve, než bude příliš pozdě. Dominicova mysl je otupělá alkoholem, Peterova zase vztekem. Je to jako sledovat dvě protijedoucí auta, která se řítí do nevyhnutelné srážky s vědomím, že už nelze nic udělat, aby se té brutální nehodě předešlo.
„Takže ty potřebuješ, abych tě informoval pokaždé, když si na tebe někdo přijde stěžovat? Nejsem tvůj osobní informátor, který by ti pořád říkal kde se co o tobě povídá.“ Už ho nebaví, jak neustále hází vinu na jeho osobu. Však si za to může Dominic sám, nebo snad ne? Kdyby chodil na tréninky tak jak má, v takovém stavu jakém má, kdyby nevyvolával zbytečné konflikty, přenechal si uštěpačné poznámky pro sebe a neprovokoval nimi ostatní, tak by o něm nikdo nepípl ani hlásku. I přes všechno, co si tu dnes stihli říct, ho stále Peter vidí jako viníka vlastních chyb. „Já vím, že ty víš, že si za to můžeš sám. Jenom prostě nejsi schopný převzít zodpovědnost za svoje vlastní činy, tak ses radši rozhodl to vše hodit na mě. Jiná dětinská reakce se ti nelíbila? Možná jsi spíš měl běžet domů se vybrečet mamince, alespoň bys mě ušetřil tohohle divadla.“ Vyprskne na něj ještě, jako kdyby měl poslední slovo v této konverzaci. Skrčí se k nohám, aby si ze země zvedl svůj batoh, jenže Dominic jeho pokus o ukončení nevezme vůbec na vědomí, když se do něj pouští nadále. Jedno mu ale musí uznat. Dominic se zdá být mistrem v obracení viny na jiné, protože v moment, kdy znovu napadne jeho metody vedení týmu, tak na něj dobrou chvíli zaskočeně hledí. Ne. Peter rozhodně nemůže za to, že ostatní kritizují Dominicův nezaujatý a sobecký přístup k fotbalu. On není ten, kdo by prosazoval srážení druhých, proto se asi snažil pokaždé zklidnit situaci, když na z jejich pohledu sabotujícího člena přišla řeč. Proč to prostě nemůže pochopit? „Ty nemáš vůbec ponětí o čem mluvíš, takže kurva mlč.“ Už nemůže slyšet ani jeden další nevděčný komentář vytýkající jeho samotnou existenci. Pomalu začíná věřit tomu, že i kdyby vlastně žádný problém nebyl, tak by ho Dominic vyhlásil tak jako tak. V jeho očích bude vždycky mít roli egoistického a bezohledného debila, jehož každé rozhodnutí je očividně založeno na tom, aby mu zničil život.
Odpočet na tikající bombě, kterou se Peter stal uprostřed jejich hádky, se začíná nebezpečně blížit nule. A jako kdyby potencionální výbuch postupně vypínal všechny zábrany, které Petera ještě držely zpátky, protože sotva co to dořekne, tak po Dominicovi silně hodí svůj batoh. Přeplněný encyklopediemi zrovna není, ale úplně na lehko do školy taky nechodí, proto by se nedivil, kdyby Dominica ten prudký náraz do hrudi nejen zaskočil, ale i trochu zabolel.




Univerzitní náměstí  - Stránka 4 PETER-sign

Návrat nahoru Goto down
Dominic D'Angelo

Dominic D'Angelo


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 21. 09. 23

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeWed Oct 25, 2023 1:00 pm

On a neumět brát zodpovědnost za své činy? To těžko. Možná právě proto přemluvil sám sebe a rozhodl mezi všechny ty nenávistné narážky vsunout ten hloupý pokus o omluvu doufajíc, že to kapitánovi polichotí, když ve všem nutně potřebuje mít tak moc pravdu. „By ses divil,“ Dominic procedil skrz zuby, avšak připomínalo to spíše tiché mumlání, proto se ani nedivil, když si toho ani nevšiml. Kdyby Peter jen tušil, na kolik věcí musí myslet najednou a nést za ně odpovědnost, možná by si ty své blbé kecy nechal pro sebe. Ani se mu nedivil, když ho zajímalo jenom své vlastní počínání a jeho dojem na veřejnost, jež se mu momentálně vyhýbala obrovským obloukem. Dominicův postoj se zdál vyrovnaný a neměl potřebu vyhledávat nové argumenty. Teda to jen dokud na něj nevybavil hlášku s matkou, na kterou očividně Southey se svým školkařským humorem musel být hrdý a taky by měl. Nejen že se Dominicův postoj uvolnil (ano přesně ten postoj, který ho ustavičně přesvědčoval o své sebejistotě, avšak marně), ale šlo mu to vidět obzvláště na očích, v nichž se zaujala nepřítomnost. Z těch jako by na okamžik vyprchalo veškeré úsilí se bránit a musel se smířit se svou porážkou a za to všechno mohla ta jediná hloupá věta. Avšak i to se po malém momentě změnilo – koutky rtů se mu třásly, dokud se podvolily strojeného výsměchu. „Wow…“ Posměšek byl sice z Dominicovy strany krátký, ale stál ho zamyšlení, takže na něj zůstal nevěřícně hledět – neschopný ze sebe vydat ani hlásku. V duchu se snažil nalézt nějaký záchranný bod, který by mu pomohl se z této situace dostat pryč. „Přesně jak jsem řekl. Nemá to cenu,“ nepřímo poukázal na jednu ze svých předchozích poznámek, které utonul v zapomnění. V tu chvíli jejich konverzace skončila. Na první pohled se to mohlo zdát, že to byla hloupost – a taky byla, proto Dominic chtěl o to víc, aby tahle debata zůstala nedořešená, a to kvůli své momentální neschopnosti formulovat smysluplné věty. „Ty jsi takovej hajzl, že to není ani možný,“ zamumlal podrážděně doufajíc, že v tomhle bude mít konečně to vysněné poslední slovo a zabije tento konflikt jednou pro vždy. Naposled se mu podíval do očí: „Doufám, že jsi na sebe pyšnej.“ Pohrdavost. To byla přesně ta emoce, která mu sršela z očí, když byl připravený odejít a hodit tohle všechno za hlavu.
Dominic tiše doufal, že si jeho náhlou reakci a zájem o útěk nepřevezme a nebude si ji, jakkoliv interpretovat nebo se o tom nepodělí s ostatními. Poslouchat narážky na svou dysfunkční rodinu, pro kterou dělal první poslední, ale stejně bude vždycky za idiota, protože nic jiného nebyl – podobně jako tady, nebylo nic příjemného. Pravděpodobně to tak Peter ani nemyslel vzhledem k své neschopnosti číst mezi řádky a neznalosti jeho situace, ale Dominic to i přesto pochopil tímto způsobem – jako by druhá strana moc dobře věděla, že je to jediná možnost, jak ho zahnat do kouta. Už doufal, že to nechá být a jeho jakbysmet, ale sotva co od něj konečně odstoupil, a to ve svém vlastním zájmu odejít, aby tím předešel dalším potyčkám, sejmul ho bez varování jeho batoh. Týpek neměl žádný slitování, co? Dominic se vylekal, o tom žádná, ale jeho výraz zůstal stejný, ubíral se na vážnosti. Chvíli tam stál jako opařený čajem. Chvíli mu trvalo, než se zorientoval v tom, co se za takovou kratičký moment odehrálo. Vše mu bylo rázem jasné. Teď už to pravděpodobně byla Dominicova pýcha, která mu zabořila prsty do dlaní ve snaze, aby se uklidnil, ale bylo příliš pozdě. Odplivl si na zem. Hned nato se otočil zpátky a štrádoval si to zpátky k jeho provokatérovi. Zorničky se mu roztáhly nejen šokem z jeho činu, ale i adrenalinem. Batoh překročil, ač měl obrovské nutkání ten jeho bágl odkopnout kamsi do prdele, a do toho parchanta strčil. „Tohle jsi chtěl?!“ Nejen jednou, ale i víckrát, aby věděl, jaké to je a narušil tím jeho osobní zónu, které si Peter tak moc vážil a v podstatě tím imitoval to, co stihl všechno udělat on jemu.„Jaký to je, ty zmrde?!“


Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Dgad8d8-d92fae70-9ef0-47cd-80db-1caea433f231.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2UzN2NhZmY4LWEyNDktNDU3Zi05ZmIyLWYzODc3N2Y4ZjQ5OVwvZGdhZDhkOC1kOTJmYWU3MC05ZWYwLTQ3Y2QtODBkYi0xY2FlYTQzM2YyMzEuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
#734f96
Návrat nahoru Goto down
Peter Southey

Peter Southey


Poèet pøíspìvkù : 98
Join date : 27. 12. 18

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeSat Oct 28, 2023 6:18 pm

Navzdory jeho chování a samotnému dojmu, tak se během této situace cítí opravdu nepříjemně. Takovéto chování pro něj není asi špetku typické, koneckonců nikdy nebyl známý jako ten člověk, který by ve svém volném čase začínal zbytečné hádky jen z nudy nebo jako důsledek nedostatků v jeho charakteru. Pokud by se toto stalo za normálních okolností, pravděpodobně by to proběhlo takto: Peter by si ho trpělivě vyslechl, zatímco by se ho zároveň snažil co nejrychleji uklidnit (případně by ho přátelsky propleskl, kdyby to bylo potřeba), a celé by to skončilo klidným vyříkáním tohohle nešťastného nedorozumění. A potom by spolu zašli na pivo nebo jiný populární zápitek. Jenže jak už víme, takhle jejich interakce neproběhla.
Jeho oči plné hněvu a frustrace nekontrolovaně zabíjí pohledem každého, kdo se s ním opováží navázat oční kontakt. To je ale také naposledy, co od Dominica odvrátí pozornost, protože jak si v další vteřině všimne, ono to vypadá, jako kdyby ten idiot měl v plánu… odejít? Opravdu? Uprostřed rozvášněné „debaty“, kterou jen pro připomenutí začal on. Teď, když si konečně Dominic získal Peterův plný zájem, tak chce zdrhnout? Jak komické. Možná za to mohla jeho hrdost. Nebo nedosažená satisfakce. Ale takhle to skončit nemůže. Dominic potřebuje pořádný wake up call.
Očividně v daný moment nechal veškerý svůj rozum stranou. Ještě než si to dokázal promyslet, přehodnotit a případně i rozmyslet, tak mu už batoh letěl z rukou pryč Dominicovým směrem. Čeho tím vlastně chtěl dosáhnout sám netuší. Chtěl mu snad zabránit v odchodu? Vyprovokovat ho ještě více? Ať už byly jeho úmysly takové či jiné, tomu je nyní již jedno, protože k němu Dominic nakráčel velkými a rychlými kroky. Tím prudkým, ale očekávaným střetnutím byl nucen udělat krok zpět, aby srovnal ztracenou rovnováhu. Samozřejmě se nenechá se sebou takhle házet bez následků, proto instinktivně do Dominica strčí zpátky. Někde za sebou zaslechne výkřiky; jestli jsou ale povzbuzující, nebo varovné, to už nezaregistruje. “Naser si,” procedí skrz zuby, než se jeho tělo střetne s dalším silným nárazem.
Sám netuší, co se v něm v další vteřině přepnulo. Poslední řetěz, který ho držel zpátky, se náhle přetrhl a on jednoduše zareagoval. Peterovy instinkty zaujmou obranný postoj a ihned nato se jeho zaťatá pěst setká s Dominicovým obličejem. Z úst mu unikne tiché zasyčení, snad jako kdyby to byl on, kdo byl zasažen. Čas náhle začne běžet pomaleji a Peter se dokáže soustředit jen na pulsující bolest v kloubech jeho ruky. Srdce mu v hrudi tluče tak rychle, že snad jde slyšet i běžným uchem, zatímco jeho svědomí na něj zoufale křičí vyčítavé připomínky. Už je to pěkně dlouhá doba, kdy byl naposledy uprostřed nějaké rvačky, natož aby ji sám začínal. Jenže nějakým zvláštním způsobem ho tento incident donutil nechat vyplavat ven všechny ty potlačené pocity, které v sobě hromadil. Ano, špatné načasování, a ještě horší provedení. Už dlouho se necítí sám sebou. Avšak až teď po tom, co udělal, si uvědomí, že nejvíce překvapený ze svých činů je právě on sám.
Cítí směsici hněvu, zklamání a zoufalství. On v ten moment totiž myslel jen na jedno – že to prostě není fér. Jenže kousavý pocit viny neustává ani po chvilce, co mu přišla jako věčnost. Z transu ho probere až pohyb před sebou. Uvědomí si, že tu vlastně před ním stále stojí Dominic, a co mu vlastně udělal. „Kurva,“ zanadává, jenže tentokrát to míří spíše na sebe. Konečně mu dojde, že to, co právě udělal, byl pouze nešťastný následek jeho vlastní vnitřní bitvy. Tohle není, kým on chce být. Nemůže toto zbrklé rozhodnutí poháněné vztekem nechat předefinovat jeho charakter. Opatrně s ním naváže oční kontakt a lehce zvedne do vzduchu otevřené dlaně ve znamení, že už nemá v plánu nic dalšího zkoušet. „Promiň, Dominicu, to jsem nechtěl-" Sám netuší, co v tento moment říct. Už tak musí vypadat jako totální blázen, a teď po tom co mu vrazil, tak se začne omlouvat a prosit ho o odpuštění? Jaksi nedokáže najít ty správná slova, která by ospravedlnila jeho nepřípustnou reakci. „Omlouvám se, dobře? To sis nezasloužil,“ vydechne poraženě. Peter ví, že žádná slova nemůžou vrátit zpět co se stalo, jenže on mu musel říct, jak provinile se aktuálně cítí. Ano, Dominic to sice celé začal a jeho vytrvalé provokování k tomu jen napomohlo, jenomže Peter ví, že tohle bylo už příliš. A proto to musí zarazit dříve, než to zajde příliš daleko.




Univerzitní náměstí  - Stránka 4 PETER-sign

Návrat nahoru Goto down
Dominic D'Angelo

Dominic D'Angelo


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 21. 09. 23

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeSun Oct 29, 2023 5:27 pm

Kdybyste se Dominica na začátku (ještě předtím, než konflikt vznikl) zeptali, zda má tušení, jak se celá situace vyvrbí anebo se jakým směrem se bude zaobírat, vůbec by si netipl, že by se z toho reálně mohla stát bitka.  Nebo jinak… Původně to na bitku viděl, ale to jenom do té doby, než si oba vysvětlili, jak se určité věci mají a z něj nevyprchala ta chuť se s někým bít. Ale ta už zase byla zpět, a to jenom díky jedné maličkosti, která byla vyřčena nahlas a taky tím, že ho nenechal odejít, když se začal cítit nesvůj z toho jakým způsobem mu úzkost stahovala hrdlo. Ale když se to vzalo kolem a kolem, tak Peter na to měl právo ho nenechat jen tak zmizet. On mu to také předtím nedovolil. A on to dokázal pochopit – vlastně nedokázal přijít na jednu věc. Jak to že byl Peter schopen nechat tuhle potyčku zajít takhle daleko, když mu od samotného začátku šlo o pravý opak? Koneckonců přemýšlet nad touto nelogičností už byla naprostá ztráta času. Nejen že bylo příliš pozdě, ale i povyk v okolí naznačoval, že právě na bitku by se rádi podívali. Tak proč jim ji nakonec i nedopřát? Tato myšlenka se Dominicovi potvrdila i následovným prudkým strčením, které si vysloužil na oplátku za své chování.
Konečně měl v plánu své rozhořčení dostat ven (alespoň dalším postrčením), ale v ten samý moment, co mu byla udělena šance se o to pokusit, se stalo něco, co víceméně ani neočekával. Ne že by toho Peter nebyl schopný nebo něco takového, ale zdálo se mu jako by na takovou situaci ani nebyl připraven. Dokonce i těch pár přihlížejících zalapalo po dechu, jakmile se Peterova pěst střetla s jeho obličejem – přesněji s jeho tváří a nosem, ale v ten okamžik si to nespojil dohromady, nadto samotná bolest se dostavila až posléze. Hlava mu cukla do strany. Ten úder byl natolik přesný, že se jeho receptory bolesti splašily. Náraz ho okamžitě zastavil v pohybu a na malý okamžik mu vzal i dech a schopnost přemýšlet. Jeho pohled byl vynuceně odvrácen. Dominic tam jen tak stál a mlčky se snažil zpytovat své svědomí. Mezitím vším mu ta nárazová a agonická bolest nedávala spát. Ta se pomalu ale jistě začala zarývat hlouběji, nežli předpokládal a probouzela zpátky jeho alkoholem otupělé smysly. A to jenom díky tomu, že ucítil cosi horkého stékat dolů. Prsty zabloudil směrem k nosu a v tu chvíli ucítil cosi horkého. Polštářky prstů se mu zabarvily do ruda sotva co si jeden z krvavých pramínků setřel. Zrovna co vzhlédl zpátky k Peterovi, jeho zrak jako by potemněl šokem.
Opravdu se stalo to, co se stalo? Okolostojící lidé se na ně (ale měl takové tušení, že hlavně na něj) se dívali s čistým překvapením a zvědavostí, což mezi nimi vytvořilo další nutkání situaci komentovat ať už hlasitě nebo byť jen šeptem. To všechno probíhalo tak rychle, že Dominic neměl ani čas se rozhodnout, co udělá dál. Možná to byla právě to Peterovo opakující omlouvání se, které Dominica přesvědčilo, aby svůj vztek nechal stranou. Ve skutečnosti byl lehce na vážkách. Myslel tu omluvu ze vší upřímnosti, anebo to vyřkl pouze aby ho výměnou nezmasakroval ještě víc? V jeho případě bylo možné obojí a když znal jeho konflikty z týmu asi s ním nechtěl začínat něco, čeho by později litoval. Když si však všiml Peterova pohledu, který taktéž záhy ztratil svou agresi a stal se podobně zmateným jako on, uvědomil si, že tento úder byl pro něj podobně nepředvídatelný jako pro něj. Naposledy se rozhlédl kolem a pak zpátky na něj – bez jediné schopnosti vydat hlásku. I jeho začal vnitřně trápit pocity viny, ale ne takovým způsobem, jak se mohlo na první pohled zdát. Jeho reakce (v podobě úderu pěstí) ho vrátila zpátky do reality a akorát mu připomněla, že svůj problém pouze zveličoval a nezdál se tak důležitý, aby projevoval své zoufalství v zájmu internalizované křivdy. Dominicovi v hlavě rezonovala pouze jediná věc, a to byla otázka, zda si to opravdu nezasloužil. A když si v duchu vyložil všechna pro a proti vždycky došel k jednom poznatku, a to byl fakt, že si to vskutku zasloužil a možná i nejen to… „Jo jasně… To ti tak věřím…“ Rty se mu semkly k sobě, zatímco couvl dozadu s pocitem, že všichni na něj hledí. Peter měl jediné štěstí, že byl takový jako byl a nepouštěl se do něčeho, když ho o to nežádal. Snažil se vymyslet jak z toho ven. „Víš co? Už mi nechoď na oči nebo si to ještě rozmyslím,“ zamumlal směrem k jeho maličkosti. Pravděpodobně to říkal, aby nebyl za idiota, když byl ostatním konečně na očích. Dominicovy myšlenky byly stále zmatené a vlnily se na něčem co připomínalo rozbouřené moře a podobně jako bolest v nose mu nedávaly pokoj. Na nic nečekal a konečně tuto skulinu hloupé bezmoci využil pro svůj vytoužený únik. Chtěl pryč, chtěl se dostat co nejdál od toho, co právě proběhlo. Dokonce něco i verbálně prohodil směrem k týpkovi, který mu omylem zkřížil cestu. Sotva se Dominic pokoušel odplout z davu, pronásledovala lítost a už teď věděl, že ho bude pronásledovat i nadále.

→ idk kam ale hlavne pryc hihi


Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Dgad8d8-d92fae70-9ef0-47cd-80db-1caea433f231.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2UzN2NhZmY4LWEyNDktNDU3Zi05ZmIyLWYzODc3N2Y4ZjQ5OVwvZGdhZDhkOC1kOTJmYWU3MC05ZWYwLTQ3Y2QtODBkYi0xY2FlYTQzM2YyMzEuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
#734f96


Naposledy upravil Dominic D'Angelo dne Tue Oct 31, 2023 11:28 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Peter Southey

Peter Southey


Poèet pøíspìvkù : 98
Join date : 27. 12. 18

Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitimeTue Oct 31, 2023 11:07 pm

Do této chvíle stále nedokáže uvěřit tomu, že to celé nechal zajít tak daleko. Z nich dvou by on měl být přeci ten klidný člověk s racionálním myšlením. Tím samozřejmě nemíní, že by snad byl Dominic absolutní lunatik, ale soudě na základě vlastních zkušeností může sebevědomě prohlásit, že jeho dnešní chování s vysokou pravděpodobností nepřekvapilo absolutně nikoho. Za všechny nevěřícně vykulené oči a lapavé dechy od procházejících studentů byste právě měli poděkovat hlavně Peterovi. Ze začátku se snažil a to opravdu. Možná to tak na první dojem Dominicovi nepřišlo, ale Peterova původní zdráhavost s ním komunikovat byla myšlena pouze v tom dobrém slova smyslu. On věděl, jak podrážděně se dnes cítí, a nechtěl mít na krku další potencionální oběť, na které by si mohl případně vybít frustraci. Ostatní si nic takového nezaslouží, proto se také od své party ihned odtrhl a usídlil se v odlehlé části náměstí.
Celé se to semlelo opravdu rychle, v jeden krátký moment to dokonce vypadalo, že toho oba nechají být a každý se rozejde vlastní cestou. Jenže jedna věc vedla k druhé a… nyní jsme tady. Peter shlédne dolů na své stále zaťaté pěsti; jedna je ale nyní lehce odřená a načervenalá. Jeho mysl je zahlcena různorodými myšlenkami, až sám neví, na co se má dříve soustředit. Všechny názory ale stále vedou k jednomu a tomu samému: studu. V momentu úderu ho na mizivou vteřinu naplnil falešný pocit úlevy, jenže tu téměř okamžitě vystřídaly výčitky a pochyby. Přesně tohle se nemělo stát. Chvilku to trvalo, než se odhodlal opět zvednou oči a vyhledat ty Dominicovy. Zaregistruje v jeho nejdříve odvráceném pohledu přirozené zaskočení. Od čeho ale nedokáže odtrhnout pozornost je pomalu stékající rudé kapky krve od místa zásahu. Peterovy zorničky na něj odráží jeho oprávněný strach z Dominicovy reakce na tuto vyhrocenou situaci. Koneckonců zrovna dal pěstí někomu, kdo je v týmu známý zejména pro své konflikty. Ví, že nyní už není cesty zpět. Co na druhou stanu ale netuší, je co má očekávat jako první – novou várku agresivních nadávek, či potencionální fyzický protiútok. Jenže Dominic se rozhodne na něj vytasit také eso v rukávu. Jeho obočí postupně spadne dolů do zmateného zamračení, zatímco si v hlavě začne přehrávat posledních pár uběhnutých minut, aby se ujistil, že je taková reakce vůbec možná. Co se stalo, že se náhle zdá tak klidný? Nenapadá ho ani jeden dostatečný důvod, který by mu to dokázal vysvětlit. A i přesto se tomu tak stalo. „To-" Potřebuje přerušit to nepříjemné ticho, které mezi nimi panuje, problém je ale v tom, že neví, co je vhodné v takový moment říct. Proto raději semkne rty zpět k sobě. Kdyby se mu znovu omluvil, vyzněl by až příliš zoufale, což by mohlo hraničit i s neupřímností, a o to Peter nestojí. Přijde mu, že jeho důstojnost byla zasažena už dostatečně (a to samozřejmě jeho vlastní vinou), a nemá v úmyslu si dál sám podkopávat nohy. Řekl, co bylo potřeba, klidně by mu byl i ochotný nabídnout pomoc v ošetření jeho zranění, jenže on jaksi tuší, že by tím mohl opět zavadit o něco, co by Dominica vytočilo. Peterova lítost musí jít jasně vidět už jen z jeho shrbeného a odtažitého postoje, takže i kdyby někdo neměl to štěstí zaslechnou jejich konverzaci, už jen od pohledu lze zaznamenat tu náhlou změnu v atmosféře. Na poslední výhružnou připomínku mířenou na jeho osobu už v sobě nedokáže najít sílu jakkoliv zareagovat. Ačkoliv ho vnímá, a kdyby na to eventuálně došlo, tak by možná dokázal přepnout, jeho hlava je zahlcena ničím než sebekritikou a zklamáním z vlastní osoby. Jeho chování absolutně nereprezentuje jeho hodnoty. Jenže to nejhorší na jeho uvědomění je, že sám netuší co dál. Proto Dominicovi věnuje lehce nepřítomné pokývání hlavy na jeho poslední slova. V okamžiku, kdy se k němu otočí zády, tak to i Peter bere za ukončené. Nebo alespoň pro teď. Konečně mu jsou otevřeny dveře k odchodu od této situace, nicméně ho už za žádnou cenu nenaplní ten uspokojivý pocit osvobození. Potřebuje vypadnout. Od všech těch zvědavých očí, od všeho toho ruchu. Jeho kroky ho tedy nakonec vedou zpátky na kolej. Na zbytek výuky kašle. Tak nějak tuší, že co právě zažil definitivně poskvrnilo jeho vztah s Dominicem. Ovšem skutečnost, že se tím změnil i jeho pohled na sebe, ho ale trápí o tolik více. Možná měl dneska ráno zůstat zamčený u sebe v pokoji…

→ spolek




Univerzitní náměstí  - Stránka 4 PETER-sign

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzitní náměstí    Univerzitní náměstí  - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Univerzitní náměstí
Návrat nahoru 
Strana 4 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Náměstí

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
California University :: Univerzita-
Přejdi na: